Onderhandelingsresultaat CAO Uitzendkrachten - LBV | Meer dan een vakbond

Onderhandelingsresultaat CAO Uitzendkrachten

Nieuwsoverzicht

Rotterdam, 10 april 2025 – Nieuwsupdate

Vakbond LBV heeft samen met werkgeversverenigingen ABU en NBBU een onderhandelaarsakkoord bereikt voor een nieuwe CAO voor Uitzendkrachten. Deze cao treedt op 1 januari 2026 in werking en loopt tot 31 december 2028.

 

Wat verandert er?

Vanaf 2026 krijgen uitzendkrachten recht op arbeidsvoorwaarden die minimaal gelijkwaardig zijn aan die van werknemers in dienst bij de opdrachtgever. Of je nu werkt via een uitzendbureau of rechtstreeks bij een bedrijf: je kunt straks rekenen op een pakket arbeidsvoorwaarden van gelijke waarde.

 

Belangrijke wijzigingen:

  • Gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden per 1 januari 2026
  • Einde van de inlenersbeloning
  • Verbeterde pensioenregeling
  • Fase B/3 verkort naar 2 jaar
  • Indexering van huisvestingskosten voor arbeidsmigranten
  • Overgangsregeling bij terugval in beloning

 

Waarom dit akkoord belangrijk is

Met deze afspraken geven wij uitvoering aan het SER-advies voor de middellange termijn én bereiden we de sector voor op de Wet meer zekerheid flexwerkers, die naar verwachting in 2026 wordt ingevoerd.

 

Marco Stavinga (LBV):
“Dit akkoord brengt de belofte van gelijke behandeling een stap dichterbij. We hebben laten zien dat je mét vakbond aan tafel meer bereikt dan vanaf de zijlijn roepen.”

 

Wat betekent dit voor jou?

Ben jij uitzendkracht of werk je via een bureau? Dan betekent dit akkoord straks meer duidelijkheid, eerlijkere behandeling en meer zekerheid over je inkomen en arbeidsvoorwaarden.

 

Let op: het akkoord is nog onder voorbehoud van goedkeuring door de achterban. Binnenkort volgt een stemming onder onze leden.

 

Bekijk het volledige onderhandelaarsakkoord (PDF) 

Deze website maakt gebruik van cookies om u een optimale gebruikerservaring te bieden.

Meer info